Fiókom

Pioneer GM-D1004 erősítő

4 csatornás erősítő, 4 x 45 / 2 x 90 W RMS (4 Ω), D osztály
További infirmáció a termékről
Segítünk Önnek a vásárlásban
  • Vegye igénybe tanácsadási szolgáltatásunkat.
  • Az árut 14 napon belül visszaküldheti hozzánk.
Pioneer GM-D1004 erősítő
-14 %
Frissítve

Pioneer GM-D1004 erősítő

Az erősítő ne foglaljon túl sok helyet, különösen az autóban. Ezért a D osztályú erősítő pontosan az, amit keres. A GM-D1004 egy kompakt erősítő, amely könnyen beépíthető autója műszerfala mögé – kábelek mellékelve! Az áramot a panelkonzolról lehet venni a védelmi vezérlőrendszernek köszönhetően, amely nagy teljesítmény mellett elnyomja a túláramot. Ezenkívül megakadályozza az alkatrészek extrém túlmelegedését és stabil működést biztosít.

4 csatorna

Ez az erősítő nagy kapacitású kondenzátorral rendelkezik, amely stabil teljesítményt és tiszta, erőteljes hangzást biztosít még nagy hangerő mellett is. Több mint 100 watt x 4 csatornát kínál kompakt kivitelben.

Hangszóró vonal bemeneti érzékelő

Ez az erősítő automatikusan felismeri a bemeneti jeleket, és kiválasztja a bemeneti jel módot, akár RCA, akár hangszóróvezeték szintjén. És ha ezt az erősítőt egy RCA bemenet nélküli vevőhöz csatlakoztatjuk hangszóróvezetékekkel, akkor az is bekapcsol egy időben.

Teljes körű rezgésszabályozás

Az erősítő házának alsó részén barázdák találhatók, amelyek elnyomják a vezetés okozta nem kívánt rezgéseket. Ennek a teljes rezgésszabályozásnak – a TVC koncepciónak – köszönhetően még az autóban vezetés közben is élvezheti a nagy felbontású hangzást.

D osztály

Élvezze a prémium hangzást és az erőteljes hangerőt egy sokoldalú rendszeren, amely feleakkora, mint a többi egység.
Katalógus számGM-D1004
MárkaPioneer
HivatkozásokHivatalos weboldal
Az erősítő csatornák számaAz erősítőket a következőkre osztjul:
- Monoblokkok
- 2 csatornás
- 3 csatornás
- 4 csatornás
- 5 csatornás
- 6 csatornás
- több csatornás

Minden csatorna koaxiális típus esetén egy hangszóró, komponens hangszórók esetén pedig egyik oldal táplálására szolgál.

A monoblock típusú erősítőket elsősorban mélysugárzókhoz használják.

A 2 csatornás mind a mélynyomókhoz, mind például az autó első hangszórópárjához alkalmasak.

A 3 csatornás az első vagy hátsó hangszórók + mélynyomó esetén használható.

4 csatornás az elülső + hátsó hangszórókon vagy 1 pár hangszórón + mélynyomón.

A 6 vagy 5 csatornás hangszórókat leggyakrabban 2 pár hangszóró + mélynyomó esetén használják.

Hidalás az erősítő hídszerű bekötését jelenti, az egyik csatorna + pólusát és a másik csatorna - pólusát használva. A legtöbb esetben ez az erősítőn "BRIDGED"-ként jelenik meg.
4
Erősítő energiaosztályaAz erősítőket két alap osztályba sorolhatjuk: analóg a digitális. Az analóg erősítők (A/B) nagyobb teljesítményigényűek, de általában természetesebb hangzással rendelkeznek. A digitális erősítők (D) jelentősen alacsonyabb energiafogyasztással és nagyobb hatékonysággal rendelkeznek, de a hangzás nem biztos, hogy olyan élethű, mint a hagyományos analóg erősítőké. D
RMS teljesítmény 4 Ω-nálRMS teljesítmény, ha a hangszórók vagy a mélynyomó 4 Ω-ra van terhelve. Az effektív teljesítmény az erősítő állandó kimeneti teljesítménye, és az egyik legfontosabb paraméter az erősítő kiválasztásakor. 4 x 45 / 2 x 90 W
Max. (maximális) teljesítmény 4 ΩA "Max." csúcsteljesítmény, amelyet az erősítő nagyon rövid idő alatt képes kifejteni. Viszonylag jelentéktelen paraméter. Ez elsősorban egy marketingfogás, hogy magas számokkal csalogassák az ügyfeleket. 4 x 100 / 2 x 200 W
Alsó sávszűrő (LPF)LPF / LP resp. "low pass filter" lehetőséget nyújt arra, hogy az erősítő egy potenciométerrel úgy állítsa be az erősítőt, hogy az alsó sávban csak az adott sávban lévő frekvenciákat játssza le, amelyekre szüksége van. Ez a szűrő a mélysugárzó frekvencia tartományának beállítására szolgál, hogy elkerülje annak túlterhelését vagy a hangzás torzítását.

Példa:
Az erősítők leggyakrabban 20 és 300 Hz közötti LPF-ekkel rendelkeznek. Ezt a potenciométert 45-80 Hz közé javasoljuk állítani.
80 Hz (-12 dB/oct)
Felső sávszűrő (HPF)HPF / HP resp. "hi pass filter" lehetőséget nyújt arra, hogy az erősítőt egy potenciométerrel úgy állítsuk be, hogy a közép-, mélyközép- és magas frekvenciák egy bizonyos frekvenciától felfelé szóljanak.

Példa:
Az erősítők leggyakrabban 40 és 300 Hz közötti HPF-ekkel rendelkeznek. Ha a potenciométert körülbelül 150 Hz-re állítjuk, akkor a hangot úgy vágjuk le, hogy 150 Hz-től az erősítő teljes frekvencia tartományának felső határáig, mondjuk 20 000 Hz-ig játszunk le frekvenciákat. Ezt a potenciométert 80-160 Hz között javasoljuk beállítani. Ez a beállítás lehetővé teszi, hogy a hangszórók nagyobb kimenetet toleráljanak, mivel nem terheli túl őket basszusokkal az alsó frekvencia tartományban.
80 Hz (-12 dB / oct)
Frekvencia tartományEgy erősítő azon képessége, hogy a jelet a legalacsonyabb frekvenciától a legmagasabb frekvenciáig képes reprodukálni = a hang hűséges reprodukálása egy adott frekvenciasávban.

Szakmailag:
A 40 és 16 000 Hz közötti frekvencia tartomány tartalmazza az összes hangszer alap- és aliquot (felharmonikus) hangjainak túlnyomó többségét. Minket az érdekel, hogy milyen a kisugárzott hangnyomás hullámformája ebben a frekvencia tartományban, amikor a hangszórórendszer állandó bemeneti teljesítményt kap. Ezt nevezzük frekvenciaválasznak, amely a sugárzott hangnyomás szintjét adja meg decibelben (dB) a frekvencia függvényében. Egy hangszóró vagy hangszórórendszer frekvenciaválaszát a legpontosabban egy grafikon segítségével lehet kifejezni.

A legtöbbször azonban a frekvenciaválaszt úgy adják meg, hogy megadják a maximális hangnyomás-tűrést egy adott frekvencia tartományban, pl. 50-15 000 Hz -+ 6 dB. Mivel a hangszórók és rendszerek frekvenciaválasza általában nagyon egyenetlen, egyes gyártók presztízs okokból nem is adják meg ezt a maximális hangnyomás-tűrést decibelben a naptárukban. Egy ilyen elszegényedett szám sajnos értéktelen. Mit ér egy gyártó, ha 30-20.000 Hz frekvencia tartományú hangszórórendszert kínál, ha nem meri megadni a hangnyomás maximális egyenetlenségét ebben a tartományban, hiszen a tűréshatára pl. +- 20 dB lehet.

A minőségi zenei teljesítményt biztosító jó hangszórórendszereknél a frekvenciahullámforma egyenetlensége vagy hullámzása a 80-12.000 Hz-es sávban nem haladhatja meg a +- 3 dB-t, a 40-16.000 Hz-es sávban pedig a +- 6 dB-t. A nagyobb egyenetlenségek már elszegényítenek vagy kiemelnek bizonyos tónusú területeket, ami hallható vagy akár zavaró torzítást is okozhat. Megváltoztatja az alaphangok és a magasabb felharmonikusok közötti arányt is, ami megváltoztatja a hangszínt, és az egyes hangszereket, valamint az egész zenei képet természetellenessé teszi.
10 - 40000 Hz
Harmonikus torzítás (THD)A teljes harmonikus torzítási arány azt mutatja, hogy az erősítő bemeneti jele mennyire torzított. A torzítás a kimeneti jelben lévő csúcshullámok formájában jelentkezik. A jel eredetileg hiányzó részeinek arányát százalékban adják meg, a tipikus értékek 0,001% és 0,5% között vannak.

A torzítást a teljesítménysávjukban mérik. Ha egy bizonyos teljesítményszinttől meghaladja a 0,7%-ot, akkor ez az az érték, amelytől kezdve az adott erősítő kimeneti teljesítménye már nem játszik torzításmentesen, és amelytől kezdve a torzítás általában meredeken növekszik, így a teljesítmény további növelésével már nem lehet számolni. Minél alacsonyabb az érték, annál jobb.
0,05 %
Jel/zaj aránya (S/N ratio)A jel-zaj arány azt jelenti, hogy a kimeneti jel mindig tartalmaz zajt. A jel-zaj arány azt fejezi ki, hogy mekkora a zaj aránya a hasznos jelhez képest. Ezt nevezik A értéknek, amely a mély és nagyon magas frekvenciákat kevésbé veszi figyelembe. Ez megfelel az emberi hallás jellemzőinek, amely nem olyan érzékeny a mély frekvenciákra, különösen 1 kHz alatt. Minél magasabb az érték, annál jobb az erősítő. 90 dB
Bemeneti érzékenységAhhoz, hogy az erősítő megfelelően tudja ellátni a feladatát, egy bizonyos szintű bemeneti jelre van szüksége, amely autórádióról autórádióra változik. Ezt "Voltban" mérik (pl. 2 V, 4 V stb.) Minél magasabb az érték az előerősítő vagy az autórádió kimenetén, annál kisebb az erősítő teljesítményigénye. Az erősítőnek azonban figyelembe kell vennie ezt a bemeneti érzékenységet, ezért ez az érték az erősítőre is meg van adva. 0,2 - 6,5 V
Távirányító mellékelveEgyes erősítőmodellekhez vezetékes távirányítók is tartoznak, amelyek egyik oldalán az erősítőhöz csatlakoznak, a másik oldalon pedig egy potenciométer van, amelyet szabadon elhelyezhet a fülkében. A távirányító szokásos helye a kormánykerék alatt van. Előnye, hogy a vezetési körülményektől és az autóban ülő személyzet hangulatától függően állíthatja a teljesítményt, illetve a hangerőt. Ne
Bemenet a kábeles távirányítóhozHa az erősítő rendelkezik távirányító bemenettel. Ne
Erősítő méretei181 x 38 x 64 mm
Tömeg0,55 kg

A termékkel kapcsolatos hozzászólások

Értékelés

Össz értékelés
100 %
1 a vásárló értékelte
Értékelje a terméket:
Kérdezze meg tőlünk
Az Ön adatait csak arra használjuk fel, hogy választ küldjünk Önnek.