Fiókom

Zapco ST-2B erősítő

2 csatornás erősítő, 2 x 65 / 1 x 180 W RMS (4 Ω), 2 x 90 W RMS (2 Ω)
További infirmáció a termékről
Segítünk Önnek a vásárlásban
  • Vegye igénybe tanácsadási szolgáltatásunkat.
  • Az árut 14 napon belül visszaküldheti hozzánk.
Zapco ST-2B erősítő
Tipp

Zapco ST-2B erősítő

A Zapco a felülmúlhatatlan hangvisszaadás minőségéről és nagy megbízhatóságáról híres. A Zapco hírnevét a hangzásbeli tisztaság iránti elkötelezettség és a teljesítmény iránti szenvedély alapozta meg. Egyetlen újonnan bevezetett Zapco erősítő sem jelentett még veszélyt a vállalat prémium erősítők és processzorok gyártójaként betöltött pozíciójára. De nem mindenkinek van szüksége audiofil erősítőre, akár versenyzéshez, akár saját használatra. Felmerült tehát a kérdés, hogy a Zapco a 40 éves audioipari tapasztalatát felhasználva fejleszthet-e mindennapi használatra alkalmas erősítőt. Egy olyan erősítőt, amelyet mindenki megengedhet magának, de amely hű marad a Zapco örökségéhez, ha a hangzásról és a megbízhatóságról van szó. És a válasz határozottan igen! Az új ST-B (Studio-B) erősítőkkel a Zapco olyan kiváló minőségű hangzást biztosít, amelyet most már mindenki megengedhet magának.

A Zapco ST-2B erősítő fő funkciói

  • 2 csatornás AB osztályú erősítő
  • Stabil 2 Ω-ig, hídban 4 Ω-ig
  • MOSFET tápegység
  • RCA és OEM magas szintű bemenetek
  • Sima bemeneti teljesítményszabályozás
  • FULL/LP/HP elektronikus kapcsoló
  • Bass Boost

A Zapco Studio-B erősítők fontos jellemzői

Bár a Zapco számára a hangminőség mindig az első számú tényező, vannak más tényezők is, amelyek a Studio sorozatú erősítőket mindennapi használatra alkalmassá teszik. Az alumínium váz kompaktabb és könnyebb, hogy ez a modellsorozat könnyebben elférjen a mai kisebb autókban vagy szűk helyeken. Az erősítők rendelkeznek a magasabb modellsorozatoknál megszokott sokoldalúsággal és funkciógazdag felszereltséggel. Természetesen a monoblokkokon vannak kapcsolók, szubszonikus szűrő vagy fázisfordító, és az erősítők közötti egyszerű összekapcsoláshoz RCA-kimenetek is rendelkezésre állnak. Az ST-B erősítőket nem versenyzésre szánják, hanem mindennapi használatra tervezték az autóban. Tegye tehát be kedvenc zenéjét, tekerje fel a hangerőszabályzót, és meglátja, hogy a hangzásbeli tisztaság iránti elkötelezettség határozottan jó dolog.

A Zapco márkáról

A Zapco a világ legrégebbi hi-end autós audiomárkája, amely az autókba szánt csúcskategóriás erősítőkre és DSP-processzorokra specializálódott. A vállalatot 1974-ben alapították az Egyesült Államokban, és azóta is díjakat gyűjtenek egymás után. Mind a termékminőséget és az innovációt értékelő rangos szervezetektől, mind pedig az elsősorban a hangminőségre összpontosító globális versenyeken. A Zapco erősítők kompromisszumok nélküli audiofil minőséget képviselnek, meghatározzák a minőségi szabványt, és olyan kritériumokat állítanak fel, amelyek alapján az iparág többi termékét megítélik. A Zapco több mint 45 éve folyamatosan innovatív módszereket keres a jobb hangzás autóipari környezetbe történő bevezetésére, és ez a fáradhatatlan törekvés az abszolút hangminőségre továbbra is új technológiákat és csúcstermékeket eredményez. Azt kérdezi, hogy miért? Mert semmi más nem képes úgy megragadni a lelkét és könnyeket csalni a szembe, mint a zene. A zenével örömtáncot járhat..., az összes művészet ág közül a zene van a legerősebb és legközvetlenebb hatással a testre és az elmére. A zene minden szépségében és finomságában való reprodukálása nem érdemel kevesebbet, mint a Zapco összes munkatársának legjobb erőfeszítését. És azért is, mert a zene számít!
Katalógus számST-2B
MárkaZapco
HivatkozásokHivatalos weboldal (angol)
Az erősítő csatornák számaAz erősítőket a következőkre osztjul:
- Monoblokkok
- 2 csatornás
- 3 csatornás
- 4 csatornás
- 5 csatornás
- 6 csatornás
- több csatornás

Minden csatorna koaxiális típus esetén egy hangszóró, komponens hangszórók esetén pedig egyik oldal táplálására szolgál.

A monoblock típusú erősítőket elsősorban mélysugárzókhoz használják.

A 2 csatornás mind a mélynyomókhoz, mind például az autó első hangszórópárjához alkalmasak.

A 3 csatornás az első vagy hátsó hangszórók + mélynyomó esetén használható.

4 csatornás az elülső + hátsó hangszórókon vagy 1 pár hangszórón + mélynyomón.

A 6 vagy 5 csatornás hangszórókat leggyakrabban 2 pár hangszóró + mélynyomó esetén használják.

Hidalás az erősítő hídszerű bekötését jelenti, az egyik csatorna + pólusát és a másik csatorna - pólusát használva. A legtöbb esetben ez az erősítőn "BRIDGED"-ként jelenik meg.
2
Erősítő energiaosztályaAz erősítőket két alap osztályba sorolhatjuk: analóg a digitális. Az analóg erősítők (A/B) nagyobb teljesítményigényűek, de általában természetesebb hangzással rendelkeznek. A digitális erősítők (D) jelentősen alacsonyabb energiafogyasztással és nagyobb hatékonysággal rendelkeznek, de a hangzás nem biztos, hogy olyan élethű, mint a hagyományos analóg erősítőké. AB
RMS teljesítmény 4 Ω-nálRMS teljesítmény, ha a hangszórók vagy a mélynyomó 4 Ω-ra van terhelve. Az effektív teljesítmény az erősítő állandó kimeneti teljesítménye, és az egyik legfontosabb paraméter az erősítő kiválasztásakor. 2 x 65 / 1 x 180 W
RMS teljesítmény 2 Ω-nálRMS teljesítmény, ha a hangszórók vagy a mélynyomó 2 Ω-ra van terhelve. Az effektív teljesítmény az erősítő állandó kimeneti teljesítménye, és az egyik legfontosabb paraméter az erősítő kiválasztásakor. 2 x 90 W
Alsó sávszűrő (LPF)LPF / LP resp. "low pass filter" lehetőséget nyújt arra, hogy az erősítő egy potenciométerrel úgy állítsa be az erősítőt, hogy az alsó sávban csak az adott sávban lévő frekvenciákat játssza le, amelyekre szüksége van. Ez a szűrő a mélysugárzó frekvencia tartományának beállítására szolgál, hogy elkerülje annak túlterhelését vagy a hangzás torzítását.

Példa:
Az erősítők leggyakrabban 20 és 300 Hz közötti LPF-ekkel rendelkeznek. Ezt a potenciométert 45-80 Hz közé javasoljuk állítani.
50 - 250 Hz
Felső sávszűrő (HPF)HPF / HP resp. "hi pass filter" lehetőséget nyújt arra, hogy az erősítőt egy potenciométerrel úgy állítsuk be, hogy a közép-, mélyközép- és magas frekvenciák egy bizonyos frekvenciától felfelé szóljanak.

Példa:
Az erősítők leggyakrabban 40 és 300 Hz közötti HPF-ekkel rendelkeznek. Ha a potenciométert körülbelül 150 Hz-re állítjuk, akkor a hangot úgy vágjuk le, hogy 150 Hz-től az erősítő teljes frekvencia tartományának felső határáig, mondjuk 20 000 Hz-ig játszunk le frekvenciákat. Ezt a potenciométert 80-160 Hz között javasoljuk beállítani. Ez a beállítás lehetővé teszi, hogy a hangszórók nagyobb kimenetet toleráljanak, mivel nem terheli túl őket basszusokkal az alsó frekvencia tartományban.
80 - 3000 Hz
Frekvencia tartományEgy erősítő azon képessége, hogy a jelet a legalacsonyabb frekvenciától a legmagasabb frekvenciáig képes reprodukálni = a hang hűséges reprodukálása egy adott frekvenciasávban.

Szakmailag:
A 40 és 16 000 Hz közötti frekvencia tartomány tartalmazza az összes hangszer alap- és aliquot (felharmonikus) hangjainak túlnyomó többségét. Minket az érdekel, hogy milyen a kisugárzott hangnyomás hullámformája ebben a frekvencia tartományban, amikor a hangszórórendszer állandó bemeneti teljesítményt kap. Ezt nevezzük frekvenciaválasznak, amely a sugárzott hangnyomás szintjét adja meg decibelben (dB) a frekvencia függvényében. Egy hangszóró vagy hangszórórendszer frekvenciaválaszát a legpontosabban egy grafikon segítségével lehet kifejezni.

A legtöbbször azonban a frekvenciaválaszt úgy adják meg, hogy megadják a maximális hangnyomás-tűrést egy adott frekvencia tartományban, pl. 50-15 000 Hz -+ 6 dB. Mivel a hangszórók és rendszerek frekvenciaválasza általában nagyon egyenetlen, egyes gyártók presztízs okokból nem is adják meg ezt a maximális hangnyomás-tűrést decibelben a naptárukban. Egy ilyen elszegényedett szám sajnos értéktelen. Mit ér egy gyártó, ha 30-20.000 Hz frekvencia tartományú hangszórórendszert kínál, ha nem meri megadni a hangnyomás maximális egyenetlenségét ebben a tartományban, hiszen a tűréshatára pl. +- 20 dB lehet.

A minőségi zenei teljesítményt biztosító jó hangszórórendszereknél a frekvenciahullámforma egyenetlensége vagy hullámzása a 80-12.000 Hz-es sávban nem haladhatja meg a +- 3 dB-t, a 40-16.000 Hz-es sávban pedig a +- 6 dB-t. A nagyobb egyenetlenségek már elszegényítenek vagy kiemelnek bizonyos tónusú területeket, ami hallható vagy akár zavaró torzítást is okozhat. Megváltoztatja az alaphangok és a magasabb felharmonikusok közötti arányt is, ami megváltoztatja a hangszínt, és az egyes hangszereket, valamint az egész zenei képet természetellenessé teszi.
20 - 20000 Hz
Harmonikus torzítás (THD)A teljes harmonikus torzítási arány azt mutatja, hogy az erősítő bemeneti jele mennyire torzított. A torzítás a kimeneti jelben lévő csúcshullámok formájában jelentkezik. A jel eredetileg hiányzó részeinek arányát százalékban adják meg, a tipikus értékek 0,001% és 0,5% között vannak.

A torzítást a teljesítménysávjukban mérik. Ha egy bizonyos teljesítményszinttől meghaladja a 0,7%-ot, akkor ez az az érték, amelytől kezdve az adott erősítő kimeneti teljesítménye már nem játszik torzításmentesen, és amelytől kezdve a torzítás általában meredeken növekszik, így a teljesítmény további növelésével már nem lehet számolni. Minél alacsonyabb az érték, annál jobb.
0,1 %
Jel/zaj aránya (S/N ratio)A jel-zaj arány azt jelenti, hogy a kimeneti jel mindig tartalmaz zajt. A jel-zaj arány azt fejezi ki, hogy mekkora a zaj aránya a hasznos jelhez képest. Ezt nevezik A értéknek, amely a mély és nagyon magas frekvenciákat kevésbé veszi figyelembe. Ez megfelel az emberi hallás jellemzőinek, amely nem olyan érzékeny a mély frekvenciákra, különösen 1 kHz alatt. Minél magasabb az érték, annál jobb az erősítő. 97 dB
Bemeneti érzékenységAhhoz, hogy az erősítő megfelelően tudja ellátni a feladatát, egy bizonyos szintű bemeneti jelre van szüksége, amely autórádióról autórádióra változik. Ezt "Voltban" mérik (pl. 2 V, 4 V stb.) Minél magasabb az érték az előerősítő vagy az autórádió kimenetén, annál kisebb az erősítő teljesítményigénye. Az erősítőnek azonban figyelembe kell vennie ezt a bemeneti érzékenységet, ezért ez az érték az erősítőre is meg van adva. 0,25 - 5 V
Bass boostBass boost vagy basszuserősítés. Ezt a funkciót magának a basszusnak a hangsúlyozására lehet használni, a basszuserősítés magas szintjén a hangszórók és a mélynyomó sokat torzíthatnak, és a hangzás inkább rosszabb, mint jobb lesz. Ezért javasoljuk, hogy a "basszuserősítés" funkciót bölcsen használja. Ha a basszuserősítést a maximumon használja, a hangszórók és a mélynyomó károsodhatnak. 0 - 12 dB
HI input bemenetAz erősítő magas szintű bemenete lehetővé teszi, hogy közvetlenül az autóban lévő hangszórókhoz csatlakoztassa, külső magas/alacsony szintű adapter vásárlása nélkül. Fontos felszerelés, ha az erősítőt az eredeti autórádióra szereli. Ano
Erősítő biztosíték értékeAz erősítőn lévő biztosítékok értékéből valós képet kaphat az erősítő valós teljesítményéről. 1 x 20 A
Erősítő méretei182 x 52 x 200 mm

A termékkel kapcsolatos hozzászólások

Értékelés

Össz értékelés
100 %
2 a vásárlók értékelték
Értékelje a terméket:
Kérdezze meg tőlünk
Az Ön adatait csak arra használjuk fel, hogy választ küldjünk Önnek.