Fiókom

Zapco Z-150.6 SP erősítő

6 csatornás erősítő, 6 x 165 / 3 x 550 W RMS (4 Ω), 6 x 275 W RMS (2 Ω)
További infirmáció a termékről
Segítünk Önnek a vásárlásban
  • Vegye igénybe tanácsadási szolgáltatásunkat.
  • Az árut 14 napon belül visszaküldheti hozzánk.
Zapco Z-150.6 SP erősítő

Zapco Z-150.6 SP erősítő

Amikor a Zapco 2011-ben bemutatta a Z sorozatú erősítőket, a visszhang hihetetlen volt. A szakértők szerint ezek voltak az eddigi legjobb Zapco erősítők. A Z-SP szériával most négy új Zapco Competition modellsorozat érkezik, nevezetesen a Z-AP, a már említett Z-SP, valamint a Z-II és ZX. Az összes erősítő a legendás Z sorozaton alapul, specifikációik változatlanok maradtak, de minden új sorozatot egy-egy speciális célra módosítottak. A Z-SP erősítők versenyszupererősítők vagy utcai teljesítményű erősítők. Ez a sorozat abból az igényből ered, hogy olyan autókat kell felszerelni, amelyek egy új, "Street Challenge" nevű kategóriában versenyeznek, egyes versenyeken "Street Demo" néven. Az erősítőkhöz ezért nagyon nagy teljesítményre van szükség, mivel az autókat az utcán vagy nyilvános helyeken mutatják be, nyitott ajtókkal és maximális hangerővel. Ha tehát nagy teljesítményre és kiváló hangminőségre van szüksége egyszerre, a Z-SP sorozatú erősítők ideális választásnak bizonyulnak.

A Zapco Z-150.6 SP erősítő fő funkciói

  • 6 csatornás "Street power" A/B osztályú erősítő
  • Stabil 2 Ω-ig, hídban 4 Ω-ig
  • Aranyozott Tiffany-stílusú RCA csatlakozók
  • Sima bemeneti teljesítményszabályozás
  • FULL/HP/LP elektronikus kapcsoló
  • Integrált aktív hűtés
  • Üreges bemeneti csatlakozók
  • Fokozatmentesen állítható basszuserősítés
  • Fokozatmentesen állítható szubszonikus szűrő
  • Távirányító opció

A Zapco Z-SP erősítők fontos tulajdonságaik

Ez a sorozat olyan autótulajdonosok számára készült, akik a "Street Challenge" nevű kategóriában versenyeznek, egyes versenyeken "Street Demo" néven. Vagy egyszerűen bárki számára, aki hosszú órákon át szeretne zenét hallgatni maximális teljesítmény mellett. Egy ilyen erősítő építése nagyobb követelményeket támaszt az alkatrészek tartósságával szemben, mivel több hő keletkezik, mint az audiofil erősítőkben, és különösen a nagy teljesítmény és a folyamatos működés miatt. Az erősítőknek a lehető legnagyobb hangerőt kell produkálniuk, miközben nagyon tiszta hangzást kell biztosítaniuk. E célok eléréséhez új léghűtési rendszert kellett kifejleszteni az erősítő belsejében, belső hűtőbordákkal, és ventilátorokat kellett hozzáadni a hő elvezetéséhez. Ez azonban csak a csata fele volt. A kimeneti tranzisztorok szigetelésére egy új hi-tech anyagot találtak, amely sokkal gyorsabban képes elvezetni a hőt az erősítőből, mint a hagyományos szigetelők. Így most a Zapco olyan erősítőket mutat be, amelyeket teljes hangerőre állíthat és egész nap játszhat. És az áramkörök némi finomításával kapcsolókat, tartománykapcsolót a pontos osztott frekvenciaválasztáshoz, szubszonikus szűrőt, sávszűrőt, változtatható erősítést, RCA-kimenetű segédkimenetet és opcionális távirányítót is kap. A legtöbb erősítőben mindezek az előerősítő-szabályozók sokoldalúbbá teszik a hangzást, de a jelminőségtől is megfosztanak. A Zapco erősítőknél azonban ez nem jelent veszélyt. Mindezen funkciók ellenére is több mint 103 dB jel-zaj viszony, kevesebb mint 0,1% THD és több mint 60 dB csatornaszétválasztás érhető el. A Z-SP erősítők a megnövelt termikus hatékonyságnak köszönhetően 10%-os extra teljesítménynövekedést kapnak, ami csökkenti a kimeneti eszközök "leminősítését". Gyors áttekintés a Z-SP erősítők egyedi jellemzőiről:
  • Termikusan vezérelt hűtőventilátorok.
  • Akár 70%-kal hatékonyabb szigetelés a gyorsabb hőelvezetés érdekében.
  • Közvetlenül a PCB-re (nyomtatott áramköri lap) forrasztott, extra vastag galvanizálással ellátott RCA csatlakozók.
  • Új műveleti erősítő a jelenlegi LX erősítőknél alacsonyabb zajjal.
  • Alacsonyabb belső ellenállású és kisebb induktivitású kondenzátorok (csak most jelenik meg az LX erősítőkben).
  • Basszuserősítés, amely 0-ra állítva kikerül az áramkörből.
  • Egyedi modell- és sorozatszámcímke, amely kifejezi e sorozat kizárólagosságát.

A Zapco márkáról

A Zapco a világ legrégebbi hi-end autós audiomárkája, amely az autókba szánt csúcskategóriás erősítőkre és DSP-processzorokra specializálódott. A vállalatot 1974-ben alapították az Egyesült Államokban, és azóta is díjakat gyűjtenek egymás után. Mind a termékminőséget és az innovációt értékelő rangos szervezetektől, mind pedig az elsősorban a hangminőségre összpontosító globális versenyeken. A Zapco erősítők kompromisszumok nélküli audiofil minőséget képviselnek, meghatározzák a minőségi szabványt, és olyan kritériumokat állítanak fel, amelyek alapján az iparág többi termékét megítélik. A Zapco több mint 45 éve folyamatosan innovatív módszereket keres a jobb hangzás autóipari környezetbe történő bevezetésére, és ez a fáradhatatlan törekvés az abszolút hangminőségre továbbra is új technológiákat és csúcstermékeket eredményez. Azt kérdezi, hogy miért? Mert semmi más nem képes úgy megragadni a lelkét és könnyeket csalni a szembe, mint a zene. A zenével örömtáncot járhat..., az összes művészet ág közül a zene van a legerősebb és legközvetlenebb hatással a testre és az elmére. A zene minden szépségében és finomságában való reprodukálása nem érdemel kevesebbet, mint a Zapco összes munkatársának legjobb erőfeszítését. És azért is, mert a zene számít!
Katalógus számZ-150.6 SP
MárkaZapco
HivatkozásokHivatalos weboldal (angol)
Az erősítő csatornák számaAz erősítőket a következőkre osztjul:
- Monoblokkok
- 2 csatornás
- 3 csatornás
- 4 csatornás
- 5 csatornás
- 6 csatornás
- több csatornás

Minden csatorna koaxiális típus esetén egy hangszóró, komponens hangszórók esetén pedig egyik oldal táplálására szolgál.

A monoblock típusú erősítőket elsősorban mélysugárzókhoz használják.

A 2 csatornás mind a mélynyomókhoz, mind például az autó első hangszórópárjához alkalmasak.

A 3 csatornás az első vagy hátsó hangszórók + mélynyomó esetén használható.

4 csatornás az elülső + hátsó hangszórókon vagy 1 pár hangszórón + mélynyomón.

A 6 vagy 5 csatornás hangszórókat leggyakrabban 2 pár hangszóró + mélynyomó esetén használják.

Hidalás az erősítő hídszerű bekötését jelenti, az egyik csatorna + pólusát és a másik csatorna - pólusát használva. A legtöbb esetben ez az erősítőn "BRIDGED"-ként jelenik meg.
6
Erősítő energiaosztályaAz erősítőket két alap osztályba sorolhatjuk: analóg a digitális. Az analóg erősítők (A/B) nagyobb teljesítményigényűek, de általában természetesebb hangzással rendelkeznek. A digitális erősítők (D) jelentősen alacsonyabb energiafogyasztással és nagyobb hatékonysággal rendelkeznek, de a hangzás nem biztos, hogy olyan élethű, mint a hagyományos analóg erősítőké. A/B
RMS teljesítmény 4 Ω-nálRMS teljesítmény, ha a hangszórók vagy a mélynyomó 4 Ω-ra van terhelve. Az effektív teljesítmény az erősítő állandó kimeneti teljesítménye, és az egyik legfontosabb paraméter az erősítő kiválasztásakor. 6 x 165 / 3 x 550 W
RMS teljesítmény 2 Ω-nálRMS teljesítmény, ha a hangszórók vagy a mélynyomó 2 Ω-ra van terhelve. Az effektív teljesítmény az erősítő állandó kimeneti teljesítménye, és az egyik legfontosabb paraméter az erősítő kiválasztásakor. 6 x 275 W
Alsó sávszűrő (LPF)LPF / LP resp. "low pass filter" lehetőséget nyújt arra, hogy az erősítő egy potenciométerrel úgy állítsa be az erősítőt, hogy az alsó sávban csak az adott sávban lévő frekvenciákat játssza le, amelyekre szüksége van. Ez a szűrő a mélysugárzó frekvencia tartományának beállítására szolgál, hogy elkerülje annak túlterhelését vagy a hangzás torzítását.

Példa:
Az erősítők leggyakrabban 20 és 300 Hz közötti LPF-ekkel rendelkeznek. Ezt a potenciométert 45-80 Hz közé javasoljuk állítani.
50 - 3000 Hz
Felső sávszűrő (HPF)HPF / HP resp. "hi pass filter" lehetőséget nyújt arra, hogy az erősítőt egy potenciométerrel úgy állítsuk be, hogy a közép-, mélyközép- és magas frekvenciák egy bizonyos frekvenciától felfelé szóljanak.

Példa:
Az erősítők leggyakrabban 40 és 300 Hz közötti HPF-ekkel rendelkeznek. Ha a potenciométert körülbelül 150 Hz-re állítjuk, akkor a hangot úgy vágjuk le, hogy 150 Hz-től az erősítő teljes frekvencia tartományának felső határáig, mondjuk 20 000 Hz-ig játszunk le frekvenciákat. Ezt a potenciométert 80-160 Hz között javasoljuk beállítani. Ez a beállítás lehetővé teszi, hogy a hangszórók nagyobb kimenetet toleráljanak, mivel nem terheli túl őket basszusokkal az alsó frekvencia tartományban.
50 - 3000 Hz
Frekvencia tartományEgy erősítő azon képessége, hogy a jelet a legalacsonyabb frekvenciától a legmagasabb frekvenciáig képes reprodukálni = a hang hűséges reprodukálása egy adott frekvenciasávban.

Szakmailag:
A 40 és 16 000 Hz közötti frekvencia tartomány tartalmazza az összes hangszer alap- és aliquot (felharmonikus) hangjainak túlnyomó többségét. Minket az érdekel, hogy milyen a kisugárzott hangnyomás hullámformája ebben a frekvencia tartományban, amikor a hangszórórendszer állandó bemeneti teljesítményt kap. Ezt nevezzük frekvenciaválasznak, amely a sugárzott hangnyomás szintjét adja meg decibelben (dB) a frekvencia függvényében. Egy hangszóró vagy hangszórórendszer frekvenciaválaszát a legpontosabban egy grafikon segítségével lehet kifejezni.

A legtöbbször azonban a frekvenciaválaszt úgy adják meg, hogy megadják a maximális hangnyomás-tűrést egy adott frekvencia tartományban, pl. 50-15 000 Hz -+ 6 dB. Mivel a hangszórók és rendszerek frekvenciaválasza általában nagyon egyenetlen, egyes gyártók presztízs okokból nem is adják meg ezt a maximális hangnyomás-tűrést decibelben a naptárukban. Egy ilyen elszegényedett szám sajnos értéktelen. Mit ér egy gyártó, ha 30-20.000 Hz frekvencia tartományú hangszórórendszert kínál, ha nem meri megadni a hangnyomás maximális egyenetlenségét ebben a tartományban, hiszen a tűréshatára pl. +- 20 dB lehet.

A minőségi zenei teljesítményt biztosító jó hangszórórendszereknél a frekvenciahullámforma egyenetlensége vagy hullámzása a 80-12.000 Hz-es sávban nem haladhatja meg a +- 3 dB-t, a 40-16.000 Hz-es sávban pedig a +- 6 dB-t. A nagyobb egyenetlenségek már elszegényítenek vagy kiemelnek bizonyos tónusú területeket, ami hallható vagy akár zavaró torzítást is okozhat. Megváltoztatja az alaphangok és a magasabb felharmonikusok közötti arányt is, ami megváltoztatja a hangszínt, és az egyes hangszereket, valamint az egész zenei képet természetellenessé teszi.
10 - 30000 Hz
Harmonikus torzítás (THD)A teljes harmonikus torzítási arány azt mutatja, hogy az erősítő bemeneti jele mennyire torzított. A torzítás a kimeneti jelben lévő csúcshullámok formájában jelentkezik. A jel eredetileg hiányzó részeinek arányát százalékban adják meg, a tipikus értékek 0,001% és 0,5% között vannak.

A torzítást a teljesítménysávjukban mérik. Ha egy bizonyos teljesítményszinttől meghaladja a 0,7%-ot, akkor ez az az érték, amelytől kezdve az adott erősítő kimeneti teljesítménye már nem játszik torzításmentesen, és amelytől kezdve a torzítás általában meredeken növekszik, így a teljesítmény további növelésével már nem lehet számolni. Minél alacsonyabb az érték, annál jobb.
< 0,05 %
Jel/zaj aránya (S/N ratio)A jel-zaj arány azt jelenti, hogy a kimeneti jel mindig tartalmaz zajt. A jel-zaj arány azt fejezi ki, hogy mekkora a zaj aránya a hasznos jelhez képest. Ezt nevezik A értéknek, amely a mély és nagyon magas frekvenciákat kevésbé veszi figyelembe. Ez megfelel az emberi hallás jellemzőinek, amely nem olyan érzékeny a mély frekvenciákra, különösen 1 kHz alatt. Minél magasabb az érték, annál jobb az erősítő. > 104 dB
Bemeneti érzékenységAhhoz, hogy az erősítő megfelelően tudja ellátni a feladatát, egy bizonyos szintű bemeneti jelre van szüksége, amely autórádióról autórádióra változik. Ezt "Voltban" mérik (pl. 2 V, 4 V stb.) Minél magasabb az érték az előerősítő vagy az autórádió kimenetén, annál kisebb az erősítő teljesítményigénye. Az erősítőnek azonban figyelembe kell vennie ezt a bemeneti érzékenységet, ezért ez az érték az erősítőre is meg van adva. 0,25 - 8 V
Bass boostBass boost vagy basszuserősítés. Ezt a funkciót magának a basszusnak a hangsúlyozására lehet használni, a basszuserősítés magas szintjén a hangszórók és a mélynyomó sokat torzíthatnak, és a hangzás inkább rosszabb, mint jobb lesz. Ezért javasoljuk, hogy a "basszuserősítés" funkciót bölcsen használja. Ha a basszuserősítést a maximumon használja, a hangszórók és a mélynyomó károsodhatnak. 0 - 12 dB
SubsonicA Subsonic filter lényegében egy felső átjárószűrő a nagyon alacsony frekvenciákhoz, jellemzően 45 Hz vagy annál alacsonyabb frekvenciákhoz. Minden, ami e beállítás alatt van, csillapításra kerül. Az ötlet lényege, hogy a mélynyomó ne menjen a szubszonikus szűrő beállítása alá, és ne terhelje túl magát nagyon alacsony frekvenciákkal. Hasznos funkció, ha helyesen van beállítva, a mélynyomó nem terhelődik túl. 15 - 55 Hz
HI input bemenetAz erősítő magas szintű bemenete lehetővé teszi, hogy közvetlenül az autóban lévő hangszórókhoz csatlakoztassa, külső magas/alacsony szintű adapter vásárlása nélkül. Fontos felszerelés, ha az erősítőt az eredeti autórádióra szereli. Ne
Üreges bemeneti terminálokAz üreges csatlakozók lehetővé teszik a kábelezés és az erősítő jobb érintkezését. A terminálok egyik biztonságosabb formája is. Ha meghúzza az üreges terminálokat, javasoljuk, hogy 1 nap után húzza meg őket újra, mivel a csatlakoztatott kábel fokozatosan összenyomódik. Ano
Távirányító mellékelveEgyes erősítőmodellekhez vezetékes távirányítók is tartoznak, amelyek egyik oldalán az erősítőhöz csatlakoznak, a másik oldalon pedig egy potenciométer van, amelyet szabadon elhelyezhet a fülkében. A távirányító szokásos helye a kormánykerék alatt van. Előnye, hogy a vezetési körülményektől és az autóban ülő személyzet hangulatától függően állíthatja a teljesítményt, illetve a hangerőt. Ne (možné dokoupit)
Bemenet a kábeles távirányítóhozHa az erősítő rendelkezik távirányító bemenettel. Ano
Erősítő méretei241 x 62 x 573 mm

A termékkel kapcsolatos hozzászólások

Értékelés

Össz értékelés
0 %
Eddig senki nem értékelte a terméket
Értékelje a terméket:
Kérdezze meg tőlünk
Az Ön adatait csak arra használjuk fel, hogy választ küldjünk Önnek.